Spalování dřeva Zelená volba

Palivové dřevo je obnovitelný, ekologický a cenově nenáročný zdroj energie. Přečtěte si jak snížit své náklady na vytápění. Začněte zároveň šetřit životní prostředí s pravými kanadskými krbovými kamny a vložkami od společnosti Dragon JH s.r.o.

Biomasa jako topivo

Biomasu lze snadno použít jako topivo pro vaše krbová kamna. Topení biomasou je nejen ekologické, ale hlavně ekonomicky výhodné. I při nákupu drahého palivového dřeva je tento způsob vytápění stále nejvýhodnější na trhu. Využijte svá krbová kamna naplno!

Co je to vlastně biomasa?

Definice biomasy říká, že se jedná o zbytky rostlinných nebo živočišných těl. Jedná se tedy o dřevní piliny, kůru stromů, seno, slámu nebo i těla mrtvých zvířat. Hovoříme-li ale o topivu pro vaše krbová kamna, rozumíme biomasou dřevní hmotu.

Vytápění dřevem

Stromy k vlastnímu růstu potřebují CO₂ a na oplátku produkují kyslík. Posléze, při spalování dřeva, se do ovzduší uvolňuje CO₂, který je opětovně spotřebován pro růst nových stromů. To znamená, že při spalování dřeva vzniká rovnováha mezi produkcí a spotřebou CO₂. Dřevo se tím řadí mezi zdroje tepla šetrné k životnímu prostředí.

Vytápění dřevem vychází oproti všem ostatní palivům finančně nejlevněji. Zvláště máte-li možnost dohody s vlastníkem nebo správcem lesa na svépomocné těžbě, máte vyhráno. Nemáte-li takovou možnost, pořídíte 1 m³ za 800-1 200 Kč. Náklady na vytápění běžného rodinného domu vás tak nevyjdou na víc než 14 000 Kč. Srovnejte se zemním plynem, dřevěnými briketami nebo peletami, u kterých se náklady pohybují od 22 000 do 28 000 Kč. Ještě dražší je samozřejmě topení propan-butanem nebo elektřinou.

Dřevo je důležité nechat dobře vyschnout – vlhké dřevo má menší výhřevnost roste tak jeho spotřeba při stejné výkonu.Pokud budete topit tvrdým dřevem buku nebo dubu, spotřebujete ho méně, než dřeva měkkého – například smrku nebo borovice. Tvrdé dřevo nemá větší výhřevnost, ale pouze vyšší měrnou hmotnost. Protože je nutné nechat dřevo dobře proschnout, je ideální zásobit se na 2-3 sezóny dopředu. To sice vyžaduje skladovací prostory, ale tento krok se vám rozhodně vyplatí.

Krbová kamna pro vytápění bytu či domu?

Krbová kamna a krbové vložky z naší nabídky je samozřejmě možné použít nejen jako dekorativní a uklidňující prvek vybavení vašeho domova. Naše krbová kamna vám mohou také poskytnout teplo na celou topnou sezónu. Ke všem typům našich krbových kamen a krbových vložek je možné namontovat teplovodní nebo teplovzdušné rozvody a začít vytápět.

Další články

Úsporné vytápění

Díky mnohaleté praxi v oboru, jsme schopni velmi dobře poradit v otázkách vytápění, teplovzdušném…

Certifikace EPA

Víte že…? Vyměníme-li 20 necertifikovaných, starších kamen za 20 krbových kamen s certifikátem…

Teplovzdušné rozvody

Možnosti teplovzdušných rozvodů Základní princip teplovzdušného vytápění spočívá v zajištění cirkulaci vzduchu. Teplovzdušné…