Úsporné vytápění

Díky mnohaleté praxi v oboru, jsme schopni velmi dobře poradit v otázkách vytápění, teplovzdušném vytápění, ohřevu vody a řízeném větrání budov. To vše díky moderním úsporným technologiím.

Vytápění kamny

V roce 2008 se naše firma stala prodejcem Kanadských Krbových Kamen a Vložek na dřevo s unikátním sekundárním spalováním, se zastoupením pro celé Severní Čechy. Věnujeme se kompletním návrhům montáži a servisu těchto vložek a kamen. Jsme schopni zrealizovat vytápění objektů i bytů všech velikostí.

Sanace otevřeného ohniště

Naší specialitou je nahrazení neúčinného otevřeného (ohniště) krbu, který dosahuje maximální účinnosti do 10 % špičkovou kanadskou vložkou, která je technologicky vyvinuta pro instalaci právě do otevřených ohniště.

Kachlová kamna s kanadskou technologií

Další možností vytápění ve spojitosti s letitou tradicí jsou kachlová kamna, ta vždy patřila k vybavení vesnických stavení i šlechtických zámků. Pro mnoho lidí jsou i v dnešní době nejen zajímavým doplňkem interiéru, ale i vhodným řešením vytápění. Snoubí v sobě jak zajímavý design, tak i unikátní technická zlepšení ve spojitosti s technologií kanadských kamen. Pro vnější opláštění jsou využívány keramické kachle, ruční výroby, naší partnerské firmy Retap.  Krásu kachlových kamen a tradiční vzhled můžete vidět u nás v prodejně.

Teplovzdušné vytápění – Jak funguje?

Základní princip teplovzdušného vytápění spočívá v cirkulaci vzduchu. Studený vzduch z místnosti nebo také z venku je ohříván prouděním kolem těla krbové vložky. Horký vzduch je pak rozváděn teplovzdušným potrubím do jedné, či více místností. Právě podle počtu a velikosti těchto prostorů volíme jeden z nejdůležitějších parametrů krbové vložky a to její výkon.

Další články

Certifikace EPA

Víte že…? Vyměníme-li 20 necertifikovaných, starších kamen za 20 krbových kamen s certifikátem…

Teplovzdušné rozvody

Možnosti teplovzdušných rozvodů Základní princip teplovzdušného vytápění spočívá v zajištění cirkulaci vzduchu. Teplovzdušné…