Technologie hoření

Energetický dvoukomorový systém

Vyznává velmi jednoduchou filozofii. Touto filozofií je závazek dosáhnout nejvyššího standardu, výkonu, vzhledu, bezpečnosti a pohodlí při obsluze.

Všechny typy krbových kamen a krbových vložek se vyznačují dvoukomorovým spalovacím systémem, tj. dvěma spalovacími komorami, spodní primární a horní sekundární. Tento systém dovoluje dosáhnout maximální účinnost hoření, jelikož dřevo hoří nejenom ve spodní komoře, ale kouř je spalován rovněž v horní komoře, přes kterou musí procházet. Pouze tato technologie zaručuje maximální účinnost hoření (více než 80 %) s minimálním objemem zbytkového popela a intervaly přikládání 6–16 hodin.

AirWash – omývání skla horkým vzduchem

Sklo krbu pokryté sazemi? Při topení s kamny nebo vložkou Pacific Energy nepravděpodobné. Před více než 30 lety jsme byli průkopníky použití skleněných dveří na volně stojících kamnech. Pokračovali jsme s prvním účinným systémem AirWash, který je vytvořen na omývání skla předehřátým vzduchem, aby udržel povrch skla v čistotě.

V průběhu let jsme pokračovali ve zdokonalování našeho systému AirWash: nyní vytváří zónu s vysokým tlakem ve středu skla a nutí vzduch proudit shora a přes sklo. Dokonce i při nastavení minimálního přívodu vzduchu, jsme přesvědčeni, že náš AirWash systém je nejúčinnější dostupné řešení.

Systém deflektoru

Pacific Energy je uznávanou jedničkou v oblasti technologie „čistého spalování‟, ke kterému dochází v našem jedinečném velkoobjemovém deflektoru pro předehřev spalovacího vzduchu pro sekundární spalování. Spalováním hořlavých prvků se vzduchem můžeme zlepšit výkon našich kamen, snížit zátěž pro žvotním prostředí a zároveň výrazně snížit množství spotřebovaného dřeva

Design a konstrukce našeho deflektoru je na špičkové úrovni: Tyto odnímatelné duté komory jsou přesně vytvořeny a perforovány, aby umožnily kontinuální, řízený průtok sekundárního vzduchu, bez využití pohyblivých částí. Jsou vyroben z plně svařované nerezové oceli 304, tak aby zajistily efektivní spalování v sekundárním vzduchu v průběhu celého cyklu hoření. Jako každý komponent v kamnech nebo vložkách Pacific Energy, jsou navrženy pro spolehlivou funkci po celou dobu používání.

Plovoucí spalovací komora

Je zřejmé, že spalovací komora je vystavena volně extrémním teplotám. U některých krbových kamen, tyto extrémy a s nimi související roztahování a smršťování materiálu, může vést k předčasné únavě, a dokonce i selhání, kovových dílů. Ale ne v Pacifiku Eenergy. Náš systém plovoucí spalovací komory je v oboru legendární. Pevně svařené kolejnice pro podporu cihel z nerezové oceli 304, umožňují u klíčových dílů libovolné roztahování a smršťování, což snižuje únavu materiálu a zvyšuje životnost celých kamen. Deflektor z nerezové oceli (část systému pro čisté sekundární spalování) a štít plamenet (který chrání kamna proti z intenzivnímu teplu) jsou součástí systému plovoucí spalovací komory.

Vyrábět kamna tímto způsobem je nákladnější, ale cítíme, že to stojí za to. Je to jeden z důvodů, proč jsme si jisti, že můžeme nabízet doživotní záruku na všechna naše kamna a vložky. Proto naše výrobky necvakají, neklepou a neskřípají při ohřívání a chladnutí.

FLAME SHIELD – Štít plamene

Vyroben z nerezové oceli 304 pro ochranu kamen před vysokou teplotou.

BAFFLE – Deflektor

Velkoobjemová komora systému sekundárního spalování pro maximální účinnost.

BRICK RAILS – Kolejnice pro uložení cihel

Volné klíčové díly, které se mohou libovolně smršťovat a roztahovat, což snižuje únavu materiálu a prodlužuje životnost kamen.

EBT2

Naše druhá generace rozšířené spalovací technologie, EBT2, přesně reguluje proudění sekundárního vzduchu, na bázi podtlaku vytvořeného komínem (teplotou spalin), pro delší, čistší a úspornější hoření. Tím se automaticky nastaví sekundární spalovací systém, pro čistší a účinnější spalování a delší dobu hoření.

Jednopáková regulace přívodu vzduchu

Ještě nikdy nebylo jednodušší dosáhnout čistý, efektivní plamen. U systémů Pacific Energy, můžete jednou, snadno ovladatelnou pákou regulovat celý průběh hoření.

Ostrá hrana dveří

Svařovaná ostrá hrana otvoru dveří vytváří dokonalé utěsnění dveří a zároveň zesiluje přední část kamen. Je to výrobně náročnější postup, ale naše zkušenost ukázala, že to je nejlepší způsob jak vyrobit krb.

Samotěsnící uzavírání popelníku

Naše samotěsnicí uzavírání popelníku s pružinovým poklopem nabízí úsporu času a bezproblémové řešení pro odstranění popela. Seriózní kamna na dřevo využívají systémy na odstraňování popela. Základní modely kamen popelnikovou klapku nemají lze dokoupit.
Systém vybírání popela Pacific Energy s pružinovou kalpkou se otevírá z vnějšku, po výběru popela se automaticky uzavře…

Litinový plášť kamen

Dokud nebyla vytvořena řada Alderlea, a její revoluční ocelové topeniště obalené litinou, byla litinová kamna to pravé. Konstrukce Alderlea využívá přednosti každého kovu: ocelové topeniště a plovoucí spalovací komora je netečná k rozpínání a smršťování, a její design maximalizuje konvekční tepelnou účinnost, zatímco litinový obal poskytuje sálavé teplo. Tento vynikající systém výrazně prodlužuje životnost proti všem litinovým kamnům. Únava materiálu již není faktorem a to nám umožňuje nabídnout první doživotní záruku v oboru na litinová kamna.

Tato technická inovace žije „pod kůži‟ řady Alderlea, pro ty kdo milují tradiční vzhled kamen vzhled. Říkáme, že jsou „poháněny designem a vyrobeny s řemeslnou tradicí‟.

Porcelánová ocel

Pacific Energy zdokonalil povrchovou úpravu smaltem, který se spojuje s ocelí a vytváří nerozlučnou vazbu s flexibilitou a pevností kovu a lesklíéa tvrdostí skla. Vložením komponent do našich vlastních průběžných pecí, kde teplota nepřesáhne 815 °C, se ocel a smalt vážou k vytvoření nové sloučeniny – Porcelánové oceli.

Barvy porcelánové oceli nevyblednou s časem, přes intenzivní teplo, sluneční zářením a působením čisticích prostředků – k dispozici pouze s produkty Pacific Energy.

Design kamen

Co je Design kamen? Je to volba. Je to výběr výměnných komponentů, které Vám umožní přizpůsobit Váš krb a vytvářet přesné kombinace barvy, povrchové úpravy a detailů a pro dokonale útulný domov.

Smalt & mřížka

8 barev smaltu a 3 provedení mřížky pro všechny modely Classic.

Čtyři provedení dveří a nožiček

U všech kamen Pacific Energy (mimo Fusion) jsou volitelné dveře a nožičky. K dispozici zlato, nikl, černý kov, broušený nikl. Dveře pro všechny modely vložek Pacific Energy jsou také volitelné v těchto povrchových úpravách. Dva styly dveří obloukové a radiální jsou k dispozici pouze pro sérii Spectrum a Super.

Dvě povrchové úpravy pro Fusion

FUSION je k dispozici v úpravě kartáčovaná nerezová ocel pro moderní styl a v elegantním vzhledu Metallic Black.

Mřížka dveří

Rozšiřte svoji topnou sezónu s mřížkou Screen Door, s velikostí pro všechna kamna a vložky Pacific Energy. Provedení černý kov s dvojím designem rukojetí pro snadné umístění a odstranění. Stávající dveře jsou vyjmuty a na jejich místo se umístí mřížka.

Popelníkový systém

Likvidace popela je čistá a snadná s odnímatelnou zásuvkou na popel popel, je standardní součástí všech modelů a Classic. Jako volitelné příslušenství pro VISTA, SUPER 27, SUPER STEP TOP a SUMMIT.

Ventilátor

Teplotou ovládaný ventilátor 3,5 m³/min s proměnnými otáčkami je k dispozici pro všechny modely kamen. Regulované ventilátory 2,3 m³min a 4,5 m³/min s regulované ventilátory jsou standardní součástí vložek.

Další články

Úsporné vytápění

Díky mnohaleté praxi v oboru, jsme schopni velmi dobře poradit v otázkách vytápění, teplovzdušném…

Certifikace EPA

Víte že…? Vyměníme-li 20 necertifikovaných, starších kamen za 20 krbových kamen s certifikátem…

Teplovzdušné rozvody

Možnosti teplovzdušných rozvodů Základní princip teplovzdušného vytápění spočívá v zajištění cirkulaci vzduchu. Teplovzdušné…