Nerezové komíny

Zapomněli jste komín nebo nemůžete mít komín zděný? S nerezovým fasádním komínem topíte během jediného dne.

Naše služby

Rychle a efektivní řešení komínů

Zapomněli jste komín nebo ze statických důvodů nemůžete mít zděný? Nebo by jste si přáli vymanit se z placení drahého plynu nebo elektřiny za topení a pořídit si kamna na dřevo. Nerezový třísložkový komín který umožňuje odvod spalin od všech typů spotřebičů na všechny druhy paliv (pevná, kapalná i plynná) je tou pravou volbou. Nízká hmotnost a snadná montáž dávají předpoklad k použití systému jak v interiéru tak jako fasádní komíny.

Třívrstvý systém s tenkostěnnou

Vysoce kvalitní třívrstvý systém s tenkostěnnou keramickou vnitřní vložkou, tepelnou izolací a vnějším nerezovým pláštěm. Systém je univerzálně použitelný pro odvod spalin od běžných spotřebičů na všechny druhy paliv. Je odolný vůči vlhkosti i při vyhoření.

Třívrstvý nerezový systém

Univerzální třívrstvý nerezový systém, vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů. Široká oblast použití: běžné i kondenzační spotřebiče, kotelny, generátory, nouzové agregáty, pece. Hlavně krbová kamna a vložky.

Využití nerezových komínů

  • komínová tělesa pro novostavby, rodinné domky, chaty a chalupy
  • odtahy od krbů, pecí a kachlových kamen
  • rekonstrukce komínů v průmyslových objektech
  • průduchy pro volně stojící komíny
  • prvky pro realizaci kouřovodů
  • prvky pro izolované vzduchotechnické rozvody

Hladký povrch a symetrický průřez komínové cesty

Kouř prochází bez znatelného odporu a bez usazování tuhých částí zplodin na vnitřním povrchu komínové vložky.

Jednoduchá montáž třívrstvého komínu

Díky dokonalé technické propracovanosti a strojovému zpracování, se vyznačuje malou náročností na montáž. Každý díl přesně zapadá do svého protikusu. Široká škála tvarových prvků umožňuje vytvářet libovolné směrové tvary komínového tělesa bez dodatečné úpravy jednotlivých dílů. Dále umožňuje velice rychle sestavovat kouřovody, tj. napojení tepelného spotřebiče na komín a to bez potřeby mechanické úpravy. Při montáži není třeba používat žádné speciální nářadí. Pro stavbu komínu není potřeba zpevněný základ.

Vysoká životnost

Kvalita použitého materiálu při výrobě jednotlivých dílů a moderní technologie svařování v ochranné atmosféře „argon“, zaručuje dlouhou životnost výrobku. Materiály jsou předurčeny pro odvod spalin od tepelných spotřebičů. Jejich metalurgická kvalita zaručuje tepelnou stálost a odolnost proti kondenzátům.

Malá spotřeba místa a nízké hmotnosti

Systém se vyznačuje malými nároky na manipulační prostory při montáži. Při vlastní montáži a manipulaci s komínovými díly není třeba vzhledem k příznivým hmotnostem používat mechanizaci.

Okamžitá připravenost k provozu

Komíny jsou okamžitě po montáži schopny provozu. Není třeba čekat na stvrzení pojiva a systém nepotřebuje ani speciální vysoušecí procesy. Další velkou výhodou je možnost dodatečné přestavby případně demontáže a to i po několikaletém provozu.

Široká použitelnost

Systém je vhodný pro všechny druhy paliv jako je topný olej, zemní plyn, svítiplyn, propan butan, uhlí, koks, brikety, dřevo a další.

Dokonale vyřešená tepelná dilatace

Tepelné dilatace dosahují zanedbatelných hodnot díky vynesení hmotnosti komínu na vnějším, tepelně nezatíženém plášti.

Chcete poptat

nový fasadní komín?

Zanechte nám zde několik základních informací a my se vám co nejdříve ozveme s nabídkou nebo pro konzultaci řešení.

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem výběrového řízení na uvedenou pracovní pozici. Při zpracování údajů se řídíme těmito pravidly GDPR. Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA, na kterou se vztahují Privacy PolicyTerms of Service společnosti Google.