Nové zděné komíny

Navrhneme, dodáme, postavíme nové zděné komíny a když je při stavbě potřeba dozor, nabízíme i ten.

Naše služby

Výhoda nových zděných komínů

Vícevrstvé zděné komínové systémy jako například Schiedel, Eko-komín, Ciko-komín a další jsou nejvíce využívány v novostavbách ale i při rekonstrukcích starých komínových těles. Jejich velkou výhodou oproti nerezovým komínům je životnost, funkčnost odvětrávání izolace keramických vložek, malý rozměr a jednoduchá výstavba. Při špatné údržbě spalinové cesty a následném vyhoření sazí, kde je teplota okolo 900 C°, ztrácí i sebelepší nerezová vložka svou kvalitu a je znehodnocena, oproti stálé keramice.

Navrhneme, dodáme, postavíme nové zděné komíny a když je při stavbě potřeba dozor, nabízíme i ten.

Externí přisáváni vzduchu

V současných projektech zaměřených na úspory energie jsou stále častěji navrhovány těsné obvodové konstrukce domů. Při tomto řešení už nemohou být v budově provozovány spotřebiče paliv závislé na vzduchu z místnosti, protože spalovací vzduch už nemůže v dostatečném množství proudit infiltrací obvodovým pláštěm budovy.

Jednoduše to znamená, pokud máte v bytě nebo v domě spotřebič na tuhá paliva krbová kamna nebo krbovou vložku jste povinni pro její bezpečný provoz zajistit dostatečné množství čerstvého vzduchu pro hoření.

Je to jedna z opomíjených věcí na kterou zapomínáme. Komín při provozu tepelného spotřebiče vysává vzduch z prostoru, tím vzniká podtlak a nerovnováha. Dalším nežádoucím zařízením je podtlakový ventilátor např. kuchyňská digestoř nebo odsávač par v koupelně. Komín přestává táhnout.

Oheň při spalování spotřebovává kyslík a do obytného prostoru může unikat jedovaté CO které je životu nebezpečné.

Jedním z funkčních způsobů přisávání externího spalovacího vzduchu komínem, je přímé napojení kanadských kamen která tento způsob umožňují a to komínovým systémem Schiedel Absolut, Ciko Tec a Plewa viz. obrázek.

Chcete poptat

stavbu nového zděného komínu?

Zanechte nám zde několik základních informací a my se vám co nejdříve ozveme s nabídkou nebo pro konzultaci řešení.

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem výběrového řízení na uvedenou pracovní pozici. Při zpracování údajů se řídíme těmito pravidly GDPR. Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA, na kterou se vztahují Privacy PolicyTerms of Service společnosti Google.