Vložkování komínů

Nejpoužívanější způsob rekonstrukce komínů pro zajištění požární bezpečnosti a kvalitního provozu.

Naše služby

Vložkování komínů je nejpoužívanějším způsobem rekonstrukce

Nejpoužívanějším způsobem rekonstrukce komínů před připojením spotřebiče na spalinovou cestu je vložkování. Moderní spotřebiče na všechny druhy paliv kladou vysoké nároky na konstrukci a provedení spalinové cesty. Zejména nenasákavost, odolnost vůči vlhkosti a nízké teploty spalin hrají velkou roli při určování vhodného materiálu pro komínovou vložku. Záruky bezpečnosti a kvality instalovaných materiálů Vám zaručí vysoký a dlouhodobý účinek vložených finančních prostředků.

Výměnu topného média, nebo realizaci obnovy či výstavby spalinové cesty vám doporučujeme konzultovat vždy v dostatečném předstihu. vyhnete se tak zbytečným komplikacím, průtahům a v neposlední řadě i vyšším finančním nákladům.

Používané materiály pro vložkování komínů

Pevné vložky

Výměnu topného média, nebo realizaci obnovy či výstavby spalinové cesty vám doporučujeme konzultovat vždy v dostatečném předstihu. vyhnete se tak zbytečným komplikacím, průtahům a v neposlední řadě i vyšším finančním nákladům.

Plastové vložky

Vzhledem k dnešní době maximálního využití energií a úsporách tepla kdy se instalují nízkoteplotní nebo kondenzační kotle kde vznikají díky dokonalému spalování v komínech kondenzáty obsahující agresivní kyseliny, z tohoto důvodu nejlepším řešením se nabízejí systémy vyráběné ze speciálních konstrukčních plastů jako jejichž nízká hmotnost a technické řešení na bázi hrdlových spojů umožňují snadnou a rychlou instalaci.

Keramické vložky

Vysoce kvalitní univerzální sanační systém s tenkostěnnou keramickou vložkou. Je odolný vůči vlhkosti, může být provozován v suchém i mokrém režimu. Systém se vyznačuje maximální tepelnou odolností a vysokou životností. Hlavní předností systému je montáž shora dolů. Tenkostěnná profilovaná vložka vyráběná izostatickým lisováním z technické keramiky. Materiál vložky umožňuje použití systému nejen pro plynové a olejové spotřebiče, ale také pro odvod spalin od spotřebičů na tuhá paliva.

Chcete poptat

nové vložkování komínu?

Zanechte nám zde několik základních informací a my se vám co nejdříve ozveme s nabídkou nebo pro konzultaci řešení.

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem výběrového řízení na uvedenou pracovní pozici. Při zpracování údajů se řídíme těmito pravidly GDPR. Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA, na kterou se vztahují Privacy PolicyTerms of Service společnosti Google.